ajansy-yazılım

SEO Nedir ?


SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu kelimesinin kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik düzenlemelerdir.Yapılan bu çalışmalar ile siteniz arama motorlarında daha üst yerlerde yer almasını sağlar ve daha çok ziyaretçi girişine olanak tanır.

Yapılan çalışmalar kullanılan kelimeler arama motoru önerileri ve daha bir çok hassas noktası vardır ve kesinlikle uzmanlık gerektiren bir iştir.

Sadece SEO çalışmaları konusunda eğitim alan bir iş kolu bulunmaktadır.Burda uzmanlar sitenin doğal yolla arama motoru üzerinde gelemeyeceği sıralamayı doğal görünerek üst sıralara taşımayı sağlarlar.Yani siteniz hem de arama motorları tarafından doğal görünür hem de üst sıralarda yer alır.

SEO Nasıl Yapılır ?


SEO çalışması popülerlik ve doğallık algısını aynı anda yürütme çalışmasıdır.Siteniz hem doğal görünecek ve hem de aynı zaman da popüler bir site olacak ki google'da üst sıralarda yer alasınız.Reklamlar , linkler gibi işlemler sayesinde sitenizin popülerliğini arttırır ve daha çok ziyaretçi alırsınız.
Ama doğallık algısını da arama motorlarına yansıtmanız lazım.Tam da bu sıra da SEO çalışmaları devreye girer ve uzmanlar tarafından yardım almak gerekir.

Her ne kadar kendiniz site içerisinde düzenleme yapsanız ya da anahtar kelimeler kullansanız dahi gerçek bir uzman kadar başarılı olamazsınız.Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir.

Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Neden Gereklidir ?


*SEO çalışmaları ile marka bilinirliğiniz artar.

*SEO çalışmaları ile birlikte internette reklam veriyorsanız tıklama başına maliyetleriniz düşecektir.

*SEO çalışmaları rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar.

*SEO çalışmaları ile Her an yeni müşteri bulma imkanı yükselir.

*SEO çalışmaları ile hedef kitleniz dışındaki kullanıcılara da ulaşma imkanına kavuşursunuz.

*SEO çalışmaları ile reklam masraflarını azaltarak daha fazla müşteriye sahip olabilirsiniz.