ajansy-yazılım
twitter reklamları
Twitter Hakkında Araştırmalarımız ;
  • *Kullanıcıların % 47 erkek %53 ü kadındır ,
  • *Türkiyede her gün yaklaşık 8 milyon twit atılmaktadır ,
  • *En aktif gün Çarşamba en aktif il İstanbul en aktif saatler 22.00 – 23.00 arası dır.

Twiter Reklam Türleri


Twiter da ne çeşit reklamlar verebilirsiniz ?

  • -Sponsorlu Tweet ,
  • -Sponsorlu Gündem ,
  • -Sponsorlu Hesap ,
  • -Video Reklam Modeli ,
  • -Uygulama Yükleme Reklam Modeli ,
  • -WebSite Cards Reklam Modeli ,
  • -Hava Durumu Hedeflemeli Reklam Modeli ,

Sponsorlu Tweet

Sponsorlu tweet olarak adlandırılan bu Twitter reklam modeli, iletilmek istenen mesajın öne çıkartılmasını sağlamaktadır.

Bu reklam modeli Twitter’da henüz takipçiniz olmayan hesaplara reklamınızı gösterebilmenizi sağlamaktadır. Belirlenen anahtar kelimeler çerçevesinde yapılan bu reklam ile takipçiniz olmayan kullanıcılar yaptıkları arama sonuçlarında sizin reklamınız ile karşılaşırlar. Eğer ki reklam ilgisini çekerse kullanıcı reklamınıza tıklar. tweet reklamları, etkileşim başına maliyet üzerinden ücretlendirilmektedir.

Yani yayınladığınız reklam ile kullanıcıların reklamınıza tıklaması, tweeti RT yapması, hesabı takibe alması gibi etkileşimler olduğunda ücret ödemektesiniz.

Sponsorlu Gündem

Promoted trend reklamı, sponsorlu gündem oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu reklam modeli bir gün yani 24 saat boyunca yayınlanmaktadır. Reklamınız gece 00.00 itibariyle yayına girer ve aynı günün akşamı saat 23.59 olduğunda reklam sona erer. Bir günlük sponsorlu bir reklam yapma yöntemidir. Bu reklam modelinin daha çok kısa süreli tanıtım ve reklam dönemlerinde kullanılması fayda sağlamaktadır. Temel amaç firma tarafından belirlenen hashtagin günün Trend Topic (TT) listesinde bir gün boyunca kalmasıdır.

Bu reklam modeli daha çok lansman ve tanıtım dönemlerinde etkili olacak bir yöntemdir ya da günlük indirim ve kampanya dönemlerinde. Bu reklam modeli ile reklamınızı gündeme oturtarak çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Özel reklam dönemlerinizde bu reklam modelinden faydalanarak oldukça fazla sayıda kullanıcya erişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle oldukça verimli bir reklam kampanyası yapmış olursunuz. Belirlemiş olduğunuz hashtag Trend Topic listesinde yer alacağı için reklamınızı gören, favorilere ekleyen veya retweet yapan kullanıcı sayısı oldukça artış gösterecektir. Bununla beraber belirlenmiş olunan hashtag ile mention yapan kullanıcılar, reklamınızın etkisini de arttıracaktır.

Sponsorlu Hesap

Bu reklam modelinin temel amacı takipçi sayısını arttırmaktır. Yeni açılan Twitter hesaplarının ya da yeteri kadar popüler olmayan hesapların takipçi kişi sayısını arttırmak için sponsorlu hesap reklam modelinden yararlanılır.

Sponsorlu hesap reklamları “Who to Follow” (kimi takip etmeli) bölümünde yayınlanmaktadır. Bu bölümde yer alan reklamınız tek başına ve üst sırada görüntülendiği için kullanıcıların dikkatini çekme olasılığı çok yüksektir.

Bu reklam modelinin diğer bir avantajı ise ülkesel bazda hedeflemelerin yapılabilmesidir. Bu sayede reklamınızın görüntülenmesini istemediğiniz ülkeleri kolaylıkla seçebilmektesiniz. Bu optimizasyon şöyle bir fayda sağlayacaktır; aktif olarak ticaret yapmadığınız ya da hizmetinizin hitap etmeyeceğini düşündüğünüz ülkelere reklamınızı göstermeyerek, maliyetten kurtulmuş olursunuz.

twitter reklamları 2
Video Reklam Modeli

Video reklamlar günümüzdeki en etkili reklam yöntemlerinden biridir. Twitter’da bu durumun farkında ve kendi bünyesinde video reklamların yayınlanabilmesine imkan saglamaktadır .

Twitter video reklamlarında, firma tarafından belirlenen video tweetin içerisine gömülmüş olarak reklam yayınlanır. Bu reklam modelinin ücretlendirme biçimi de diğer sosyal platformlarda olduğu gibi izlenme başına ücretlendirmeye tabidir.

twitter reklamları 3
WebSite Cards Reklam Modeli

Twitter’da reklam verecek olanlar için oldukça faydalı olan reklam modellerinden biri de website cards reklamlarıdır. Özellikle trafiği düşük olan web siteler için çok iyi bir reklam modelidir. Bu reklam modelinde amaç web sitelerin trafiğini arttırmaktadır.

Kampanya; ufak bir görsel, web site linki ve kısa bir açıklama oluşturularak hazırlanmaktadır. Oluşturulan ve yayınlanan bu reklam görselinin üzerinde “Read More” (daha fazla oku) ibaresi yer almaktadır. Buna tıklayan kullanıcılar ilgili link üzerinden siteye yönlendirilirler.

twitter kurucusu Jack Dorsey

Başarılı olmak için iletişim ve yardımlaşma işin anahtarıdır ve bazen kuralları çiğnemek gerekebilir.

Jack Dorsey

(Twitter Kurucusu)

PROJELERİMİZ

E-TİCARET SİTELERİ

Firmanın İnternet üzerinden müşterilerine ulaşabileceği 7/24 açık bir şubesi yani online dükkanı olsun.

DETAYLI BİLGİ

KURUMSAL SİTELER

İyi bir web site, sizi daha fazla müşteriye ulaştırır. Ürün veya hizmetlerinizi tanıtmanız kolaylaşır. Daha çok kişiye ulaşırsınız.Tabi ki bu işi profesyonel kişilerle yaparsanız.

DETAYLI BİLGİ

DİJİTAL ENTEGRASYONLAR

N11 entegrasyonu , sahibinden.com , muhasebe program ve diğer aklınıza gelebilecek tüm entegrasyonlar uzmanlarımız tarafından yazılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

MOBİL UYGULAMALAR

Tüm android ve İOS uygulamalarda Ajansy ailesi olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

DETAYLI BİLGİ